Utworzono dnia 16.01.2019

Troszczymy się o zwierzęta

Można mówić o potrzebie wspomagania potrzebujących, można rozprawiać o uczuciach, ale najlepiej włączyć się w konkretne akcje pomocowe. Po pomocy misjonarzom i zbiórce żywnościowej dla seniorów postanowiliśmy zrobić tez coś dobrego dla zwierząt ze schroniska. Przed świętami w ramach akcji „Razem na święta” organizowanej przez Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt, zebraliśmy dwa kartony przysmaków. Z początkiem nowego roku przekazaliśmy zebrane rzeczy schronisku „Reks” w Malborku. Zarówno pieski i kotki jak i pracownicy schroniska bardzo cieszyli się z tego podarunku.

WOŚP - w tę akcję włączamy się corocznie bez dodatkowej zachęty, gdyż o jej celowości nie trzeba nikogo przekonywać. Dobro, jakie wydobywa z ludzi pomocowa Orkiestra Owsiaka jest wręcz namacalne. W tym roku wolontariusze z naszej szkoły nie ograniczyli się do zbiórki w samej szkole, ale kwestowali na terenie Bruku i Żuławki Sztumskiej oraz w sklepie „U Joli”. W samej tylko szkole uzbieraliśmy 300 zł. Mieszkańcy ochoczo wrzucali datki do puszek, które później zostały dostarczone do dzierzgońskiego biura Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki: Edyta, Ada, Małgosia, Iwona, Julia i Agatka spisały się na medal.