Wizyta policjantów z Komendy Powiatowej w Sztumie

Utworzono dnia 16.10.2019

15 października pierwszą klasę odwiedziła para policjantów ze sztumskiego komisariatu. Na szczęście wzywanie policji nie było potrzebne a wizyta miała charakter jedynie prewencyjny.  Goście rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu ulicznym. Omawiane i powtarzane były zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły zarówno dla idących chodnikiem, jak i poboczem drogi. Dzieci mówiły, w jaki sposób i w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię i gdzie można poruszać się rowerem. Poruszono także temat odblasków, które dają kierowcom możliwość zobaczenia dziecka z naprawdę z dużej odległości a dzieci nawet dostały w prezencie od policjantów odblaskowe czapeczki. Pogadanka była ciekawa, dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały gości i były bardzo dumne, gdy na koniec wizyty pochwalono je jako „najgrzeczniejszą klasę w powiecie”.

Wizyta policjantów

Utworzono dnia 16.10.2019, 19:27