Wigilia szkolna

Utworzono dnia 23.12.2022

W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą od nauki, spędziliśmy mile czas, zatapiając się powoli w świątecznej atmosferze. Po trzech lekcjach udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie państwo z obsługi przygotowali pięknie nakryty wigilijny stół. Pani dyrektor zwróciła się do społeczności szkolnej w krótkim przemówieniu, w którym dominowały życzenia dla uczniów i pracowników oraz ich rodzin. Przewodnicząca SU odczytała z biblii fragment ewangelii o narodzeniu Jezusa, po czym podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do stołu. Dwunastu potraw wprawdzie nie było, ale pierogi z kapustą i grzybami oraz barszczyk – to już przedsmak prawdziwej wigilii. Zamiast reszty potraw, dzieci otrzymały słodycze. Po posiłku przeszliśmy na szkolny hol, gdzie każda klasa zaprezentowała przygotowaną wcześniej kolędę, pastorałkę lub zimową piosenkę. Z kolędą wystąpiła także najstarsza klasa - pracownicy przy akompaniamencie gitarowym księdza Damiana Tomczyka. Po oficjalnych występach, był także czas na indywidualne i grupowe popisy, po czym wszyscy udali się do domu, życząc Wesołych Świąt.

Wigilia

Utworzono dnia 23.12.2022, 21:22

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.