Wigilia szkolna

Utworzono dnia 20.12.2019

W piątek 20 grudnia po trzech pierwszych lekcjach, harmonogram zajęć uległ zmianie, by członkowie naszej szkolnej społeczności mogli wspólnie pielęgnować staropolskie świąteczne tradycje. Po pierogach dla wszystkich dzieci, usadowiliśmy się na widowni, by obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez p. J. Rybicką i E. Sobocińską. W role Świętej Rodziny, Aniołów , Pasterzy, Mędrców i dzieci przychodzących z pokłonem do żłobka wcielili się uczniowie klasy III i V. Chociaż aktorzy odczuwali tremę, dali z siebie wszystko i ich występ z pewnością można zaliczyć do udanych. Pani dyrektor Dominika Kulik podziękowała występującym i złożyła wszystkim świąteczne życzenia, po czym nastąpił moment łamania się opłatkiem. W takich chwilach naprawdę czuć, ze stanowimy Szkolna Rodzinę. Po krótkiej przerwie zebraliśmy się ponownie przy żłóbku, by śpiewać piękne stare kolędy i nieco nowsze świąteczne piosenki.  W wykonaniu wybranych utworów  zaprezentowali się:  Antosia - solistka z I klasy, chórek szkolny, cala klasa I oraz inni. Większość kolęd śpiewali jednak wszyscy zgromadzeni. Po zakończeniu spotkania, przypomniano dzieciom o bezpiecznej zabawie podczas przerwy świątecznej. Pozostało nam życzyć wszystkim WESOŁYCH SWIAT!

Jasełka 2019

Utworzono dnia 20.12.2019, 17:13