Warsztaty profilaktyczne

Utworzono dnia 06.03.2024

1 kwietnia, panie z Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Pedagogicznej przeprowadziły warsztaty profilaktyczne, które dotyczyły tematu agresji i przemocy rówieśniczej. Było to drugie z kolei spotkanie tego typu, bo pierwsza część zajęć odbyła się już w pierwszym półroczu nauki.

Klasy młodsze ruszyły z naszymi specjalistkami w "Podróż do krainy emocji", by dowiedzieć się, jak zostać dobrym przyjacielem. Usłyszały także opowieść zatytułowaną: "W krainie złości".
            Uczniowie starsi także poruszali się w tematyce agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży łącznie z poznaniem konsekwencji prawnych, jakie pociągają za sobą tego typu zachowania. Młodzież mogła "wczuć"  się w rolę sprawcy, ofiary i świadka podczas zajęć grupowych, by zrozumieć motywy i schematy zachowań i nauczyć się przeciwdziałać niewłaściwym czynom. To bardzo przydatna umiejętność, więc już czekamy na kolejne spotkanie z cyklu i nowe "życiowe" zagadnienia.