Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Utworzono dnia 26.06.2020

26 czerwca odbyła się uroczystość kończąca Rok Szkolny 2019/20. W celu uniknięcia zagrożeń związanych z pandemią w spotkaniu wzięła udział ograniczona ilość osób: uczniowie klasy ósmej i trzeciej, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego z klasy siódmej oraz pracownicy szkoły i rodzice przybyłych uczniów. Skromną uroczystość uświetniła swoim przybyciem pani Jolanta Szewczun - Burmistrz Dzierzgonia. Krótkie słowa do zgromadzonych skierowali kolejno: p. dyrektor Dominika Kulik, p. burmistrz Jolanta Szewczun, przewodnicząca SU Gabrysia Tomczak, która w imieniu wszystkich uczniów pożegnała odchodzących ze szkoły oraz Julia Tomczak- ósmoklasistka, która wyraziła podziękowania dla wychowawcy oraz pozostałych pracowników szkoły i pożegnała młodszych kolegów i koleżanki. Wychowawczyni klasy ósmej, p. Halina Jankowska Wójcik wręczyła świadectwa i upominki swoim podopiecznym i podziękowała ich Rodzicom za kilkuletnią współpracę. Julia Tomczak otrzymała wyróżnienie za najwyższy wynik w klasie i wzorowe zachowanie a    Kamil Mątecki został uhonorowany za wzorowe pełnienie przez cały rok funkcji chorążego Szkolnego Pocztu Sztandarowego. Ósmoklasiści wręczyli kwiaty pracownikom szkoły i… dołączyli do grona ABSOLWENTÓW Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku. Po pożegnaniu najstarszych uczniów, pani Agnieszka Roszkowska wręczyła świadectwa i nagrody swoim podopiecznym- klasie trzeciej, która osiągnęła bardzo wysokie wyniki nauczania. Była to także okazja, by przekazać nagrody zdobyte we wcześniejszych konkursach plastycznych dla Juliana Skowrońskiego oraz Gabrieli Tomczak i wręczyć wspaniałe upominki uczniom, którzy najwięcej oszczędzali w SKO. Działający aktywnie na rzecz klasy i szkoły Rodzice trzecioklasistów otrzymali podziękowania od p. A. Roszkowskiej. Rodzice z kolei pięknymi kwiatami podziękowali wychowawczyni za trzyletnią pracę pedagogiczną i wychowawczą nad ich pociechami. Chociaż wydarzenie różniło się od wcześniejszych tego typu, także było wzruszającym momentem dla większości uczestników, bo „…coś się kończy i coś zaczyna…” Powodzenia drodzy Absolwenci w szkołach, do których odchodzicie!

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Utworzono dnia 26.06.2020, 18:29