Utworzono dnia 12.03.2024

Wizyta pana policjanta w szkole 12 marca rozłożyła się na dwa spotkania w grupach klas I-III oraz tych starszych, ponieważ w każdej z grup poruszona została nieco inna problematyka.

W klasach młodszych rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie i profilaktyce zagrożeń. Dzieci nawet otrzymały gadżety odblaskowe, w których dodatkowo można włączyć światełko ostrzegawcze, gdy idzie się poboczem nieoświetlonej drogi. Po zapoznaniu z tematem, pan mundurowy zachęcił uczniów do uczestnictwa w konkursie o bezpieczeństwie i wykonania własnego projektu odblasku.
            Pogadanka w starszej grupie kładła nacisk na tematykę przemocy (także tej w internecie), zasady reagowania na niewłaściwe zachowania oraz konsekwencje prawne wynikające z naruszania zasad społecznych w szkole i najbliższym otoczeniu.
Policjant naświetlił następstwa prawne, jakie ponoszą rodzice odpowiadający za małoletnich oraz sami młodzi ludzie.
            Dziękujemy za podejmowanie tak trudnych, lecz potrzebnych zagadnień w trosce o dobro i bezpieczeństwo naszych wychowanków.

Utworzono dnia 12.03.2024, 17:32