Puchar Sołtysa

Utworzono dnia 15.03.2015

Dnia 15 marca bieżącego roku doszło do niecodziennej, niezwykle emocjonującej rywalizacji sportowej w tenisie stołowym o Puchar Sołtysa Bruku pana Mieczysława Linka.

W walce o to trofeum wzięły udział drużyny „wielkiego” Braniewa oraz proporcjonalnie małego Bruku. Braniewo reprezentowali: p. T. Kuczko były powiatowy komendant policji, prezes braniewskiej Zatoki p. S. Sekuła oraz znani przedsiębiorcy panowie J. Byk i Cz. Zienkiewicz.

Barw Bruku bronili panowie D. Kleina pracownik PKP, Ł. Sobociński i P. Chwesiuk- obydwaj wojskowi oraz W. Świerczyński- prywatny przedsiębiorca.

Przy bardzo licznej, żywiołowo reagującej publiczności w rywalizacji indywidualnej lepsi okazali się braniewianie. Zwyciężył J. Byk przed T. Kuczko. W rywalizacji drużynowej szale zwycięstwa przechylały się raz na jedną raz na drugą stronę. Po bardzo wyrównanym, wysokim poziomie, zaciekłym, ale w kulturalnej atmosferze przeprowadzonych pojedynkach, ostatecznie zwyciężyli rywale z Braniewa 12 : 9. Przegrana z takim rywalem wstydu nam nie przynosi.

Przed głównym meczem odbył się turniej dla dzieci ze szkoły podstawowej o puchar- nagrodę pani Dyrektor.Najpiękniejszą walkę stoczyli Wojtek Bober oraz gościnnie występujący Dominik Pospychała z Dzierzgonia. Zwyciężył Wojtek, który zajął I miejsce przed Szymkiem Górczyńskim i Michałem Dordzikiem. Zwycięzcy od pierwszego do trzeciego miejsca z rąk pana Sołtysa otrzymali puchary, dyplomy i medale.

Całą imprezę można było przeprowadzić dzięki takim przyjaciołom naszej młodzieży jak pani Dominika Kulik, pan Sebastian Cierlicki oraz pani Jola Brzezińska, a także pan Mieczysław Link. Dziękujemy.

Nad sprawną i w sposób kulturalny przeprowadzoną imprezą czuwali: państwo B. P. Chwesiukowie oraz jak zawsze oddani idei Romuald Synak i Leon Sekuła.

tekst:  B.Chwesiuk, L.Sekuła

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.