Podsumowanie projektu: „To nie śmieci, to surowce”

Utworzono dnia 13.12.2017

12 grudnia panie pilotujące projekt PSZOK przybyły do naszej szkoły, by podsumować dotychczasową współpracę. Pani dyrektor jako pierwsza dała dzieciom przykład, jak należy segregować śmieci, czyli do jakich pojemników wrzucać różnego typu odpady. Po krótkiej pogadance prowadzących, przedstawiono wyniki ankiet przeprowadzonych wśród naszych uczniów i ich rodziców opracowane przez panie H. Jankowską-Wójcik i M. Chrześcijańską. Ankietowani przyznawali, że spalają część śmieci, niewielu je segreguje. Sugerowali nagłaśnianie problemu, lepsze oznaczenia pojemników… Swoimi odczuciami i spostrzeżeniami z warsztatów       i wycieczki do wielkiej przetwórni odpadów podzielili się także z pozostałymi uczniami nasi młodzi liderzy: Szymon Górczyński, Gabrysia Tomczak, Nikola Kolasa i Martyna Brzezińska. Na zakończenie, „ku przestrodze” pokazano uczniom przykładowe skutki wpływu śmieci na środowisko naturalne. Wierzymy, że właściwa edukacja dzieci i młodzieży w tym względzie może przynieść wymierne efekty już w niedalekiej przyszłości.

Podsumowanie projektu: „To nie śmieci, to surowce”

Utworzono dnia 13.12.2017, 09:14

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.