Odwiedziny policjantek

Utworzono dnia 20.09.2017

W poniedziałek 18 września dzieci z klasy I i III spotkały się z przedstawicielkami policji, by porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

W ramach prowadzonego przez policję programu profilaktycznego: „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, funkcjonariuszka rozmawiała z najmłodszymi uczniami naszej szkoły o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, o znakach drogowych i sygnalizacji świetlnej, jak również o korzystaniu ze znaczków i kamizelek odblaskowych. Poruszone zostały także kwestie ostrożności w kontaktach z przypadkowymi obcymi ludźmi i agresywnymi zwierzętami. Dodatkowo przypomniano dzieciom numery alarmowe i pouczono jak i kiedy należy z nich korzystać.

Ponieważ zawsze lepiej stawiać na profilaktykę zagrożeń, uczniowie z wychowawcami odbyli później spacer, by w praktyce przećwiczyć zasady uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym.

Utworzono dnia 20.09.2017, 21:45