Dzień Europejskiego Numeru 112 w Bruku

Utworzono dnia 30.01.2015

W piątek, 30 stycznia odbyła się w naszej szkole impreza z okazji Dnia Europejskiego Numeru 112. Rano przed salą gimnastyczną stanęły samochody Ratownictwa Medycznego, Policji i Straży Pożarnej. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrze karetki pogotowia i posłuchać ratowników wyjaśniających działanie sprzętu medycznego ratującego życie i zdrowie poszkodowanych. Wielką radość sprawili dzieciom policjanci, którzy pozwolili im wejść do środka radiowozu. Można było zatrąbić klaksonem, włączyć światła i „koguta”. Żeby tak jeszcze dostać broń do ręki..

Na sali przywitały nas panie z dzierzgońskiego RTI. Podczas prezentacji mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego na temat numeru 112; jaka jest jego historia, kiedy, w jakich okolicznościach powinniśmy z niego korzystać, a kiedy robić nam tego nie wolno.

Potem miał miejsce pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych, do którego zaproszono również dzieci. Niestety ktoś zadzwonił pod numer 112 i ekipa medyczna szybciutko zwinęła sprzęt i opuściła salę. Potem przedstawiciele Straży Pożarnej opowiedzieli o swojej pracy, zademonstrowali sprzęt i wyposażenie strażaka biorącego udział w akcji. Uczniowie mogli z bliska mu się przyjrzeć, a nawet spróbować nałożyć na siebie, co było dosyć trudne z uwagi na wagę – około 25kg. Następnie był czas dla pracowników Policji. Zazdrość brała, kiedy patrzyłam, z jaką uwagą i skupieniem słuchali Ich nasi uczniowie.

Ci, którzy uważnie słuchali, mogli wziąć udział w quizie i otrzymać od organizatorów nagrody. Następnie ustawiliśmy się do zdjęcia i trzymając nad głowami białe kartki „ułożyliśmy” numer 112.

Na zakończenie spotkania panie obdarowały wszystkich słodkimi babeczkami z lukrowanym numerem 112. Za zorganizowanie świetnej i pouczającej zabawy dziękujemy pracownikom RTI

Dzień Europejskiego Numeru 112 w Bruku

Utworzono dnia 05.02.2016, 11:16

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.