Bezpieczne ferie

Utworzono dnia 25.01.2024
            Na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych rozmawialiśmy z policjantem, który przybył do nas w poniedziałek, 22 stycznia. Pogadanka odnosiła się do zagrożeń możliwych podczas zimowych zabaw  i zachowań w przykładowych niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci szczegółowo dopytywały przedstawiciela komendy policji zwłaszcza o pomoc w przypadku załamania się lodu. Przypominamy, że nie wolno bawić się na zamarzniętych zbiornikach wodnych.
            Podczas spotkania, funkcjonariusz przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności, braku oddechu i akcji serca, złamań i krwotoków. Zaakcentował także, jak właściwie wezwać pomoc i jak zabezpieczyć miejsce wypadku. Mamy nadzieję, że wskazówki, choć bardzo ważne i przydatne, nie będą potrzebne podczas zimowego odpoczynku, gdyż dzieci i młodzież wykażą się rozwagą podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Bezpieczne ferie

Utworzono dnia 25.01.2024, 21:15

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.