Maj, czerwiec 2012

Utworzono dnia 30.05.2012

25 maja – wycieczka na Kaszuby. Tak napisali o niej uczniowie klasy III. „ W piątek 25.05. byliśmy na wycieczce autokarowej na Kaszubach. W skansenie we Wdzydzach Kiszewskich zwiedziliśmy dawne wiejskie chaty, starą szkołę, młyn, kościół, itp. W Garczynie obejrzeliśmy fermę strusi afrykańskich i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tych zwierzętach. Dodatkową atrakcją była jazda na wielbłądzie i koniku. Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zmęczeni , ale zadowoleni.

28 maja – dzieci zaprosiły swoje mamy na uroczysty apel z okazji Dnia Matki. Jak co roku nasi uczniowie przygotowali piękne laurki, wiersze i piosenki. Bardzo się starali, by ten dzień był wyjątkowo uroczysty i aby każda mama wyszła ze szkoły dumna ze swojej pociechy. Po apelu  dzieci zaprosiły miłych  gości na słodki poczęstunek.

Ten dzień był wyjątkowy również z innego powodu. Otrzymaliśmy wynik sprawdzianu uczniów klasy szóstej. Kiedy udało się otworzyć kopertę ( ach te nerwy), okazało się, że nasi podopieczni sprawili nam niezwykle miłą niespodziankę. Znowu możemy się pochwalić; średnia punktów w woj. pomorskim – 22,34, w powiecie sztumskim – 20,98, w gminie Dzierzgoń – 23,05,     a w naszej szkole – 24,08. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i gratulujemy jego autorom.

1 czerwca – Dzień Dziecka. Uczniowie sami zdecydowali, jak go spędzić. Ponieważ pogoda była zupełnie nieświąteczna, pozostały zabawy na sali gimnastycznej. Można było zdobyć nagrody w naszej, szkolnej edycji „Mam talent” – tu najlepsi okazali się Ania Capek –śpiew, Bartek Czyżo – taniec i Dawid Kościanek- pokaz karate. Można było również wziąć udział w turnieju karaoke – tu bezkonkurencyjni okazali się pani Iwona Czertowi cz i Sebastian Cierlicki.  Całość  sprawnie poprowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Ola Tomczak.

Koniec roku to czas podsumowań i pochwał. Wychowawcy zdecydowali , że na łamach Informatora powinni się znaleźć:
Klasa I – E. Klemarczyk, Z. Jończy, E. Bober, P. Gałucha, A. Skrzeczkowska
Klasa II – M. Mątecka, W. Lipińska
Klasa III – W. Mazurek, W. Bober, A. Link, P. Pancer, M. Pawłowska, A. Sołdaczuk
Klasa IV – K. Rybicki, B. Górczyński
Klasa V – Z. Antonowicz, A. Jasieniecka, O. Binkowska, W. Siecińska,
Klasa VI – O. Tomczak, A. Capek, M. Mirończuk, C. Mazurek
Zakończył się również całoroczny szkolny konkurs ortograficzny. Jego zwycięzcami zostali:
 M. Mątecka, K. Rybicki, O. Jasieniecka