Maj 2013

Utworzono dnia 26.05.2013

Z kroniki szkolnej - maj 2013
    29.04.2013r – uroczysty apel z okazji 1 i 3 maja. Wysłuchaliśmy pieśni i wierszy związanych ze Świętem Pracy i rocznicą Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli też możliwość poznać historię świąt, ich znaczenie i sposób „świętowania”. Chcieliśmy uczcić te ważne dni posprzątaniem Bruku ale pogoda pokrzyżowała nam plany. Aby uczniom przybliżyć atmosferę, jaka towarzyszyła tworzeniu konstytucji w 1791r.,kilka dni później zorganizowaliśmy „żywą” lekcję historii. Przedstawiała ona zwyczaje szlachty polskiej w XVII i XVIII wieku. Dzieci mogły zobaczyć codzienne i odświętne stroje szlacheckie oraz różne rodzaje broni.

Uroczysty apel z okazji świąt majowych. Na pierwszym planie Kajtek  Kleina. Adam Skurtys, Kacper Obarowski.

Żywa lekcja historii.

30.04. – tego dnia odbył się Gminny Turniej Gier i Zabaw. Nasze drużyny pod opieką pani Iwony Czertowicz ( klasy I-III) i pana Sebastiana Cierlickiego (klasy IV-VI) zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.
    9.05. – podczas Dnia Unii Europejskiej w Dzierzgoniu nasi uczniowie prezentowali Hiszpanię . W „prawie” narodowych strojach zaśpiewali piosenkę i zatańczyli hiszpański, oczywiście taniec. Towarzyszyła Im gazetka, której bohaterem był Leo Messi i lalki w ludowych iberyjskich strojach.

Nasza ekipa na Dzień Unii Europejskiej: pani Olga Sołdaczuk, Oliwia Binkowska, Bartek Górczyński, Klaudia Dziewic, Ola Jasieniecka, Zuzia Antonowicz, Wiktoria Siecińska.

10.05. – troje naszych uczniów: Oliwia Binkowska, Wiktoria Siecińska i Wojtek Bober, wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Juliana Tuwima. Wyróżnienie zdobyła Oliwia Binkowska z kl. VI. Gratulujemy.
21.05. – wraz z wieloma trzecioklasistami z całej Polski nasze maluchy wzięły udział w Ogólnopolskim badaniu umiejętności – OBUT 2013. Wynik poznamy pod koniec czerwca.
Tekst i zdjęcia Wiesława Synak