Luty, marzec 2013

Utworzono dnia 25.02.2013

27 lutego.

Tradycyjnie już zaprosiliśmy rodziców uczniów klasy VI do wspólnego napisania sprawdzianu. Emocje i nerwy były duże. Najlepiej spisała się Oliwia Binkowska z babcią, panią Hanną Sobocińską. Serdecznie gratulujemy. Jeżeli o sprawdzianie mowa, to otrzymaliśmy wyniki próbnego, który zorganizowało, jak rokrocznie wydawnictwo Operon. Średnia w kraju wyniosła – 24,72 pkt., w województwie – 24,02, natomiast nasi uczniowie osiągnęli - 25,44 pkt. Miejmy nadzieję, że powtórzą ten wynik na kwietniowym „prawdziwym” sprawdzianie.

2 marca

Panie ze Stowarzyszenia Razem dla Bruku przygotowały wspaniałą niespodziankę dla wszystkich mieszkańców naszej wsi. Była to inscenizacja bajki Kopciuszek. I dzieci, i dorośli obecni na przedstawieniu, bawili się świetnie. Chciałabym serdecznie pogratulować i podziękować za ten pełen humoru spektakl. Az żal, że Oscary już rozdane.

4 marca

Mimo zimowej pogody, w szkole robi się coraz bardziej wiosennie. To za sprawą kolorowych dekoracji, które pojawiają się w klasach i na korytarzach. Widać, ze zima już się nam znudziła i na wszystkie sposoby próbujemy ja pożegnać.

5 marca

Wyjazdy na lodowisko organizowane przez panie z klas I-III stają się powoli tradycją naszej szkoły. W tym roku też nie zabrakło chętnych. Nasi łyżwiarze wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

8 marca

Wszystkie panie z naszej szkoły, duże i małe zostały obdarowane symbolicznymi, ale miłymi prezentami. Bardzo dziękujemy.

11.03 – 16.03.

W powieści Jalu Kurka „Grypa szalała w Naprawie”. Nie wiem, co szaleje w Bruku, ale w tym tygodniu choroba zmogła wielu naszych uczniów, do szkoły przychodzi ich mniej niż połowa. Wiele zapowiedzianych imprez i konkursów trzeba było odwołać lub przesunąć.

22.03.2013

Nie pomogły kolorowe tulipany, wielobarwne pisanki, świąteczne gazetki. Zima nadal panoszy się i nic, poza kalendarzem , nie zapowiada wiosny. Postanowiliśmy coś z tym zrobić. Panie z klas I-III wspólnie z dziećmi zrobiły piękną kukłę Marzanny. Po apelu, mimo śniegu i mrozu, poszliśmy wszyscy przez wieś, aby głośnymi okrzykami przepędzić zimę i przywitać wiosnę. Ponieważ trudno w tych warunkach byłoby utopić naszą „pannę” spaliliśmy ją na boisku szkolnym. Czy zima się przestraszy? Termometr pokazuje, że nie bardzo

Podczas ferii zimowych Panowie: Tomczak, Zarzecki, Świerczyński, Haber, Rzepecki, Skowroński, Huderewicz , wymalowali salę gimnastyczną w Wiejskim Centrum Kultury i Rekreacji w Bruku. Bardzo gorąco Im za to dziękuję. Aż chce się teraz ćwiczyć! Z góry przepraszam, jeżeli kogoś pominęłam.