Listopad 2012

Utworzono dnia 15.11.2012

W tym roku Święto Niepodległości uczciliśmy trochę nietypowo. W poniedziałek 12.11. ,odbył się uroczysty apel, przygotowany przez panią Olgę Sołdaczuk. Po wprowadzeniu flagi i zaśpiewaniu hymnu, obejrzeliśmy scenki z historii Polski przedstawiające trudną drogę do odzyskania niepodległości. Natomiast dwa dni później odbyło się spotkanie z poezją polską. Dzieci recytowały wiersze znanych autorów: Brzechwy, Tuwima Broniewskiego. W spotkaniu wzięli również udział nauczyciele naszej szkoły. Z Oskara godną interpretacją wiersza „Dwa wiatry” wystąpiła pani Maria Chrześcijańska. Gorące brawa otrzymały także panie Iwona Czertowicz i Halina Wójcik. Uroczystość zorganizowały panie z klas I-III. Serdecznie dziękujemy.

17 listopada odbył się Memoriał Piotra Mikułowskiego, absolwenta naszej szkoły, żołnierza Wojska Polskiego, który zginął 4 marca 2003 r., służąc w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Macedonii. Kiedy był naszym uczniem, reprezentował Szkołę w różnych dyscyplinach sportowych, między innymi w tenisie stołowym. Z dużymi sukcesami. Dla upamiętnienia Piotra zorganizowano turniej tenisa stołowego. Wyniki można znaleźć tutaj

Pomysłodawcą i „motorem napędowym” turnieju był Pan Dyrektor Leon Sekuła. Lista osób, które wsparły Go w realizacji tej imprezy jest długa, więc z obawy by kogoś nie pominąć nie wymieniamy nazwisk. Wszystkim dziękujemy!

24 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z patronką Dzierzgonia św. Katarzyną. Tegoroczna formuła konkursu – projektowanie koszulki dla naszej patronki spodobała się uczniom więc powstało wiele prac. Na uznanie jury zasłużyły niestety tylko dwie koszulki – Sandry Dordzik i Małgosi Tomaszewskiej. Serdecznie Im gratulujemy.

29 listopada - pani Magda Komorowska z klasą V przygotowała nam wspaniały bal andrzejkowy. Zgodnie z tradycją były wróżby, tańce i słodki poczęstunek. Przed balem nasi uczniowie mieli okazję na kolejne spotkanie z polską poezją, tym razem w wykonaniu zawodowej aktorki. Spektakl miał formułę interaktywną, dzieciom proponowano czynny udział w przedstawieniu, z czego chętnie korzystały. Mogły rapować wiersz Tuwima, zatańczyć afrykański taniec lub wcielić się w pasażerów Lokomotywy.

5 grudnia – tradycyjnie już podczas wywiadówki zorganizowaliśmy kiermasz taniej książki i kartek świątecznych wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach świetlicowych. To doskonała okazja, by kupić dzieciom niedrogie i pożyteczne prezenty.

6 grudnia – chociaż nie wszyscy są u nas grzeczni, i do Bruku zawitał Mikołaj sprawiając dzieciom wiele radości drobnymi upominkami.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować darczyńcom, którzy hojnie wsparli naszą szkołę.. Gorąco więc dziękujemy: pani prezes BS w Dzierzgoniu, Dobrosławie Frączek, panu Włodzimierzowi Zdunkowi z firmy Dam-Rob, firmie Agro-Piaski z Bruku oraz firmie Jasna-Pol.