Wycieczka klas I-III do kina
Uczniowie młodszych klas pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się autokarem do Elbląga. Niecodziennie mamy okazję wyjazdu do kina, toteż dobre nastroje dopisywały dzieciom podczas zbiórki w szkole, przejazdu autokarem i w oczekiwaniu na seans.
Gdy uczniowie dotarli do kina Światowid i zajęli swoje miejsca w sali kinowej, nie mogli doczekać się projekcji filmu. „Hopnięci”- to film dedykowany młodszym odbiorcom, więc nikt się nie zawiódł. Film okazał się ciekawy i pełen humoru, dzięki czemu cieszył się dużym zainteresowaniem młodej publiczności. Nie brakowało śmiechu, ale także momentów, które skłaniały do refleksji.
Po zakończeniu seansu, dzieci żywo dzieliły się wrażeniami i swoimi opiniami na temat aktorów, ciekawych scen i zawartych w filmie problemów. Czas spędzony poza szkołą stwarza możliwość do integracji z kolegami na innej płaszczyźnie, niż w szkolnej ławce, czy nawet podczas przerwy. Tak było i tym razem.
Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie wrócili do szkoły zadowoleni i pełni pozytywnych emocji, długo wspominając tę wyprawę. Wychowawczynie: p. Anna Grzywińska (organizatorka wycieczki), p. Agnieszka Roszkowska oraz p. Anna Stasiak zapewniały, że nasi podopieczni potrafią się kulturalnie zachować w miejscach publicznych i nie stwarzają problemów, które mogłyby narazić ich na niebezpieczeństwo w podróży ani poza naszą placówką.

