Dzień Ziemi
22 kwietnia w wielu krajach świętuje się Dzień Ziemi, by podkreślić konieczność troski o naszą planetę.
W naszej szkole apel z tej okazji odbył się 23 kwietnia. Przygotowały go klasa 2. i 3. pod okiem wychowawczyń, pani Anny Grzywiński oraz pani Agnieszki Roszkowskiej. Podczas uroczystości obie klasy przedstawiły montaż słowno-muzyczny, w którym przekazały moc ciekawych informacji na temat sposobów dbania o matkę ziemię i jej zasoby. Poza piosenkami i wierszami, obejrzeliśmy także filmowe inspiracje, w których bohaterowie animowanek w prosty sposób wyjaśniali, jak codzienne nawyki wpływają na środowisko. Uwagę wszystkich przyciągały tematyczne dekoracje i stroje występujących dzieci.
Zwieńczeniem uroczystości były warsztaty „Zostań Eko-projektantem”, podczas których wszyscy uczniowie w szkole otrzymali ekologiczne torby, by według własnego uznania udekorować je markerami do malowania tkanin. Te oryginalne torby zastąpią nam jednorazowe opakowania z plastiku. To zadanie miało być wykonana w najbliższym terminie dopasowanym do możliwości klas i wychowawców, więc jego efekty będziemy poznawać w ciągu kilku dni. Jednak prace które już zostały ukończone, pokazują jak wielką wyobraźnię i talent mają nasi uczniowie. Także podejście do zadania było bardzo zróżnicowane, jedni dali się ponieść wenie twórczej, inni pracowali według starannie przygotowanych projektów. Najważniejsze jednak, że wykorzystując takie proste sposoby, jak korzystanie z siatek wielorazowego użytku, oszczędzanie wody i prądu, segregowanie śmieci… przyczynimy się do ochrony naszego środowiska.

