Żywa lekcja przyrody

Utworzono dnia 16.11.2017

W środę 15 listopada uczestniczyliśmy w żywej lekcji przyrody. Tym razem mówiliśmy o wężach, które mieliśmy także okazję dokładnie obejrzeć a nawet dotknąć. Panowie z krakowskiej agencji „Klaps Art” interesująco opowiadali o życiu, zwyczajach i środowisku życia węży. Zapoznali nas także bliżej z przywiezionymi w wiklinowych koszach osobnikami różnych gatunków. Jeden z nich ku uciesze całej szkolnej gawiedzi miał siedem lat i Julek na imię - dokładnie tak jak jeden z naszych pierwszoklasistów. Dzieci z ciekawością podziwiały kolorowe wzory na pokrytej rogowymi łuskami skórze gadów i ze zdumieniem stwierdziły, że ich ciało wcale nie jest mokre i śliskie, jak się większości wydaje. Choć nadal nie wszyscy nabrali przekonania do tych osobliwych zwierząt, liczymy, że odpowiedzi prowadzących na liczne pytania dzieci, zaspokoiły ich ciekawość.

Żywa lekcja przyrody

Utworzono dnia 16.11.2017, 06:44