Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 20.06.2019

Koniec roku szkolnego jest radosnym wydarzeniem, jednak dla tych, którzy opuszczają szkolne mury po ośmiu latach, to powód do uronienia niejednej łzy. 19 czerwca tak było i w naszej szkole. Po Mszy Świętej, uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrała pani dyrektor Dominika Kulik oraz Burmistrz Dzierzgonia - pani Jolanta Szewczun. Pani dyrektor podsumowała rok szkolny i podziękowała uczniom za całoroczną naukę, a pracownikom szkoły za ich pracę. Pani Burmistrz także złożyła podziękowania nauczycielom i życzyła wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji. Ważnym momentem było przekazanie sztandaru nowo wybranemu Pocztowi Sztandarowemu w składzie: chorąży – Kamil Mątecki, asysta - Amelia Langowska i Kamila Gałucha. Ustępującemu pocztowi, pani dyrektor oraz opiekun Pocztu Sztandarowego - p. Wioleta Żuchowska wręczyły pamiątkowe statuetki oraz nagrody książkowe. Przypomnijmy, ze poczet w składzie: Szymon Górczyński, Iwona Parafinska oraz Zuzanna Jończy jako pierwszy miał zaszczyt opiekować się sztandarem od momentu nadania go szkole. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Edyta Bober przekazała dotychczasową funkcję nowo wybranej koleżance - Gabrysi Tomczak, która poprowadziła dalszą część uroczystości, jakby miała w tym dużą wprawę. Pani dyrektor wraz z Opiekunem Samorządu Uczniowskiego, p. Magdaleną Komorowską, podziękowała Edycie za dotychczasową pracę okolicznościową statuetką. Wychowawcy wręczyli wyróżniającym się uczniom świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody. Edycie Bober wręczono także Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz nagrodę za wysokie miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego a Małgosi Tomaszewskiej za najlepszy wiersz w szkolnym konkursie poetyckim. Wszyscy tegoroczni absolwenci otrzymali świadectwa i przedstawili krótki program artystyczny z podziękowaniami dla nauczycieli, po czym siódmoklasiści pożegnali kończących szkolę kolegów upominkami i wierszykami. Po głównej uroczystości, wychowawcy w salach lekcyjnych przypomnieli o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku i po wspólnym wyjściu na lody pożegnali swoich wychowanków na dwa miesiące.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 20.06.2019, 09:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.