Wycieczka w ramach projektu Koder Junior

Utworzono dnia 17.11.2018

16 listopada młodsi uczniowie pod opieką trzech pań wyjechali na wycieczkę doTczewa. W ramach projektu Koder Junior Szkoła Mistrzów Programowania organizatorzy projektu zapewnili dzieciom zajęcia poza szkołą w Centrum Kultury i Sztuki oraz w Fabryce Sztuk w Tczewie.

Najpierw pod okiem prowadzącego dzieci podzielone na grupy programowały drogę do skarbu napotykając na różnego rodzaju przeszkody i wypełniając zadania. Polecenia nie były łatwe, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, toteż współpraca wszystkich osób w grupie była nieoceniona.

W Fabryce Sztuk, która mieści się w tym samym budynku co Muzeum Wisły, była okazja obejrzeć wystawę poświęconą odzyskaniu niepodległości. Ekspozycja dotyczyła historii Tczewa między I a II wojną światową. Uwagę dzieci przykuwały szczególnie rozwiązania multimedialne, takie jak "ożywające" obrazy lub manekiny, które zaczynały opowiadać międzywojenne  historie, gdy zbliżyli się do nich zwiedzający. W innej sali natomiast dzieci wykonały prace plastyczne przy pomocy kleju i kolorowego piasku.

Dziękujemy organizatorom za umożliwienie wyjazdu.

Koder Junior - wycieczka

Utworzono dnia 17.11.2018, 17:25