Wycieczka do Malborka

Utworzono dnia 12.06.2018

30 maja 2018 roku uczniowie klasy piątej z Panią Olgą Sołdaczuk i Panem Sebastianem Cierlickim w ramach lekcji plastyki zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku. Uczniowie  mieli okazję dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych informacji, które z pewnością wzbogaciły ich wiedzę  historyczną, a oprócz tego mieli szansę zobaczyć na żywo eksponaty, o których była mowa na lekcjach plastyki. Zamek  zrobił  niesamowite wrażenie, a Pan przewodnik oprowadził grupę po najmniejszych zakątkach zamku. Zwiedziliśmy wystawę kolekcji bursztynu, witraży i  rzeźby sakralnej, a także  Gabinet Rycin. Chodząc    zamkowymi  korytarzami, uczniowie mogli  wyobrazić sobie, jak  chodzili tu niegdyś krzyżacy. Obrazu dopełniały fakty historyczne, które przekazywał pan przewodnik. Naszą wycieczkę zakończyliśmy w restauracji McDonald’s.

Wycieczka

Utworzono dnia 12.06.2018, 09:58