Szkoła Podstawowa w Bruku

Weronika Synak - gość „Spotkania z Absolwentem”

Utworzono dnia 09.01.2020

9 stycznia 2020 roku odwiedziła  nas Weronika Synak, którą zaprosiliśmy w ramach cyklicznych spotkań uczniów naszej szkoły z jej absolwentami. Weronika po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim pragnęła podróżować, więc wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie początkowo pracowała jako opiekunka do dziecka. Z czasem podjęła naukę na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona, ukończyła studia ekonomiczne i podjęła pracę  w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Naszą szkolę  odwiedziła podczas swojego urlopu, który spędza w Polsce.  Pani Weronika opowiedziała uczniom swojej byłej szkoły o tym, jak realizowała swoje marzenia pomimo wielu trudności. Pokazała także zdjęcia Waszyngtonu, San Francisco, Nowego Jorku, Chicago, Orlando, czy Wielkiego Kanionu w Colorado - jako wspomnienia swoich licznych podroży.  Dla żądnych przygód i świata młodych kolegów z podstawówki, nasz gość  przygotował kilka rad, które w przyszłości z pewnością pomogą w realizacji ich marzeń.  Wśród nich była zachęta do nauki języków,  umacniania wiary w siebie, jak i korzystania z rad i  pomocy innych, gdy zachodzi taka potrzeba. Po pogadance i prezentacji multimedialnej padło wiele pytań do naszej absolwentki, świadczących o dużym zainteresowaniu życiem i podróżami gościa. Spotkanie po latach zarówno u p. Weroniki jak i jej nauczycieli wywołało wiele miłych wspomnień związanych z murami tej szkoły, dlatego pani dyrektor Dominika Kulik dziękując za udział w spotkaniu zaproponowała , by wykonać pamiątkowe zdjęcie z wychowawczyniami Weroniki w klasach I-III i IV-VI : p. Iwoną Czertowicz oraz p. Haliną Jankowską-Wójcik. Dziękujemy za inspirujące spotkanie.

Weronika Synak - gość „Spotkania z Absolwentem”

Utworzono dnia 09.01.2020, 20:44

Wrzesień 2020