Używkom mówimy NIE!

Utworzono dnia 16.09.2020

Na godzinach wychowawczych oraz innych zajęciach wiele mówimy o problemach wywołanych przez alkohol, dopalacze, narkotyki czy leki zażywane niezgodnie z zaleceniami lekarza. Co roku w inny sposób staramy się dotrzeć do dzieci i młodzieży z tym przekazem. Temat podejmowali zapraszani w ubiegłych latach goście z różnych instytucji, raperzy, aktorzy teatralni… W tym roku sięgnęliśmy po nowoczesne pomoce, jakimi są  NARKO i ALKOgogle. Dzięki udostępnionym przez Komisję do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu gadżetom, uczniowie mogli przekonać się, jakie skutki pociągają za sobą niedozwolone substancje. Narkogogle i alkogogle  symulują bowiem wiele objawów zażywania alkoholu czy narkotyków, takich jak: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji i koordynacji, zniekształcenia obrazu, zaburzenia koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, nudności. Do przetestowania gogli wykorzystaliśmy miasteczko ruchu drogowego. Uczestnicy testów zgodnie stwierdzili, że osoby pod wpływem środków odurzających są ogromnym zagrożeniem dla nich samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego i nie warto niszczyć zdrowia z ich powodu.

NARKO i ALKOgogle

Utworzono dnia 16.09.2020, 19:57