Udział w programie CYBERNAUCI

Utworzono dnia 23.04.2018

W piątek 21 kwietnia odbyły się zapowiadane wcześniej warsztaty w ramach realizowanego przez fundację Nowoczesna Polska i Collegium Civitas projektu szkoleniowego: „Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów. Do naszej szkoły przybył na cały dzień ekspert – dr Marcin Karwowski,  który w każdej    z pięciu grup szkoleniowych (dzieci w trzech kategoriach wiekowych, nauczyciele a także rodzice) przeprowadził wstępne badanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu i TIK (technologia informacyjna i komunikacyjna) oraz poprowadził zajęcia podnoszące świadomość w tym zakresie. Jesteśmy mądrzejsi o nową wiedzę, musimy więc wprowadzić ją w życie, by podczas serfowania w sieci nie narazić się na czające się tam niebezpieczeństwa i co najważniejsze - by chronić przed nimi nasze dzieci.

Cybernauci

Utworzono dnia 23.04.2018, 19:28