Uczniowie z Dzierzgonia w przedstawieniu: „Odzyskanie niepodległości”

Utworzono dnia 13.04.2018

13 kwietnia w piątek gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu, którzy z panią Agnieszką Zawistowską przygotowali występ z okazji stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jest to część projektu wspólnie realizowanego przez wszystkie szkoły w naszej gminie. Młodzi aktorzy przedstawili nam trzecią część losów Ojczyzny obejmującą czas I Wojny Światowej i pierwsze lata Niepodległej. Przypomnę, że część pierwszą: „Polska pod zaborami” obejrzeliśmy 13 lutego (patrz: http://spbruk.szkolna.net/n,100-lat niepodleglosci).

Koleżanki i koledzy z Dzierzgonia zadbali o odpowiednie elementy scenografii i kostiumy, by wprowadzić nas w dawne czasy, tak ważne dla naszego narodu. Dobór treści i sugestywny przekaz aktorów przybliżyły dzieciom trudną, ale uwieńczoną zwycięstwem historię naszego kraju. Podobały nam się także wykorzystane w przedstawieniu piosenki. Dołączamy się do podziękowań, jakie złożyła gościom pani dyrektor Dominika Kulik i zapraszamy do nas częściej.

„Odzyskanie niepodległości”

Utworzono dnia 13.04.2018, 21:11