Trzy zwycięstwa w jeden dzień

Utworzono dnia 13.11.2019

12 listopada wszyscy uczniowie szkoły z Bruku uczestniczący w zawodach sportowych wrócili z medalami!

Nikola Kolasa i Amelia Langowska oraz Piotrek Laborowski i Michał Skurtys uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Drużynowym Tenisa Stołowegournie w kategorii do klas VI, który rozegrany został w Czerninie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy przyjechali ze złotymi medalami i pucharami oraz awansem do półfinałów wojewódzkich. Specjalne podziękowania należą się p. Wincentemu Szuldze, który wspierał naszych zawodników fachowymi poradami oraz zawodnikom z Bągartu, którzy bardzo nam kibicowali.

W II Turnieju Niepodległości halowej piłki nożnej w Elblągu świetnie zaprezentowała się nasza drużyna w składzie: Kacper Chwesiuk, Łukasz Jasieniecki, Krystian Skurtys- z kl. VII, Krystian Gałucha, Gabriel Mackiewicz, Mateusz Nosal, Hubert Tomczak z klasy VI oraz Maksymilian Cierlicki z klasy I. W pierwszej grupie chłopcy zanotowali jedną porażkę i jedno zwycięstwo, w półfinale pokonali drużynę z Gronowa Elbląskiego, w finale ulegli drużynie ze szkoły sportowej nr 3. Ostatecznie spośród 7 drużyn, uplasowali się na II miejscu w turnieju, rozdzielając na podium dwie drużyny z SSP 3 w Elblągu (I i III miejsce). Były tez nagrody indywidualne  dla najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto naszego pierwszoklasistę - Maksa Cierlickiego. Kolejny puchar do szkolnej gabloty ucieszył nie tylko zawodników.

GALERIE: