Święto Szkoły

Utworzono dnia 28.10.2019

Rocznica urodzin patronki stała się datą święta naszej szkoły. Zgromadzona pod sztandarem Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bruku społeczność uczniów i pracowników 28 października obchodziła ten ważny dzień wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami i mieszkańcami.

Pani dyrektor Dominika Kulik powitała gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele samorządowi, dyrektorzy szkół, byli pracownicy, rodzice uczniów i mieszkańcy lokalnej społeczności. Urodzinowym zwyczajem, otrzymaliśmy moc życzeń i kilka prezentów do biblioteki i sali gimnastycznej. Uczniowie pięknie zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym przez p. E. Sobocińską i p. W. Szewczuna na tle dekoracji nawiązującej do twórczości naszej patronki. Został także rozstrzygnięty konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Wandy Chotomskiej, w którym przyznano cztery równorzędne pierwsze miejsca dla uczniów z taką samą, najwyższą liczbą punktów. Nagrody otrzymali: Antonina Klemarczyk z kl. VII, Nikola Kolasa z kl. VI, Lena Kulik oraz Krzysztof Łomiak z kl. V.

Ważnym punktem obchodów było pożegnanie odchodzącej na emeryturę pani Marii Hoffmann, która w naszej szkole przepracowała 20 lat. Zarówno współpracownicy, jak i dzieci z żalem rozstają się z panią Marią, będącą oddanym pracownikiem i dobrym duchem tej szkoły.

Urodzinowe obchody zakończyły się słodkim poczęstunkiem, zapewnionym przez Rodziców. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Szkoły za przybycie do naszej placowki w tak ważnym dla nas dniu.

dzierzgon-twojemiasto.pl/2019/10/30/swieto-szkoly-podstawowej-im-wandy-chotomskiej-w-bruku/?fbclid=IwAR2FPrETECwhVGx6I0ws0Gyl3LGYzC779Rcy9i32M_sMHvRwYzJ4wz4nK7E

Święto Szkoły

Utworzono dnia 28.10.2019, 18:04