„Spotkanie z ciekawym absolwentem naszej szkoły”

Utworzono dnia 07.09.2019

Kontynuujemy cykl spotkań z absolwentami szkoły w Bruku, którzy wykonują ciekawe zajęcia, dokonują niesamowitych wyczynów lub odnoszą sukcesy w rożnych dziedzinach życia. 6 września gościliśmy Ewę Bilicką z domu Sławińską, z powołania- wyspecjalizowaną pielęgniarkę, z pasji- pisarkę. Pani Ewa opowiedziała o tym, jak spełniła swoje marzenie z dzieciństwa, czyli jak została autorką książki. Wspominała swoje pierwsze osiągnięcia literackie z czasów szkolnych, swoich nauczycieli i rówieśników. Zachęcała uczniów, by nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń i konsekwentnie dążyli do ich realizacji. Początkującym literatom (tak, mamy takich w szkole) udzieliła kilku wskazówek do dalszej pracy. Na koniec spotkania podarowała nam swoją książkę z dedykacją do biblioteki szkolnej i poczęstowała uczniów słodyczami. Spotkanie uwiecznione zostało wpisem do Księgi Pamiątkowej. Wzruszenie towarzyszyło naszej absolwentce podczas oglądania starych kronik, jak również, gdy ze swoim mężem zwiedzała naszą szkołę. Dziękujemy za inspirujące spotkanie, zwłaszcza za słowa skierowane do uczniów, by nie zaprzestawali rozwijania swoich licznych talentów.

„Spotkanie z ciekawym absolwentem naszej szkoły”

Utworzono dnia 07.09.2019, 09:55