Spotkanie z absolwentką szkoły Kornelią Wójcik

Utworzono dnia 14.06.2019

Dużo mówi się o tym, że dzieci z małych miejscowości mają już na starcie mniejsze szanse na świetlaną przyszłość. Może przykład absolwentów spełniających się w różnych dziedzinach życia pomoże naszym uczniom uwierzyć, iż i oni będą mogli niebawem realizować swoje marzenia.
14 czerwca uczniowie spotkali się z Kornelią Wójcik - byłą uczennicą naszej szkoły. Pani Kornelia ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu a obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Przypomnijmy, że to właśnie pani Kornelia jest autorką naszego szkolnego logo.
Do szkoły przybyła, by opowiedzieć dzieciom o wyprawach polarnych, w których brała udział. W 2017 roku przebywała na Stacji Polarnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na Spitsbergenie (wyspa na Morzu Arktycznym) a w tym roku (2019 - od stycznia do marca) prowadziła badania na Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (na Oceanie Południowym w sąsiedztwie Półwyspu Antarktycznego).
W wykładzie zatytułowanym „Z północy na południe – czyli życie na dwóch krańcach świata”, nasza absolwentka opowiadała o środowisku Arktyki i Antarktyki, o zwierzętach zamieszkujących najzimniejsze strefy klimatyczne, o mających tak wielki wpływ na nasze życie lodowcach oraz o codziennym życiu na stacjach polarnych i badaniach w nich prowadzonych. Swoja pogadankę pani Kornelia zilustrowała pięknymi zdjęciami arktycznej i antarktycznej fauny i flory, lodowców i stacji badawczych. Zarówno pogadanka jak i prezentacja multimedialna, którą dla nas przygotował nasz gość, wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród uczniów. Zapewne oni także poczuli się dumni, że są częścią społeczności, z której wychodzą ludzie otwarci na możliwości, jakie oferuje im współczesny świat. Pani Kornelii Wójcik bardzo dziękujemy, za odwiedziny i ciekawą prelekcję.

Spotkanie z absolwentką szkoły

Utworzono dnia 14.06.2019, 21:55