Spotkanie z Absolwentem Patrykiem Mikułowskim

Utworzono dnia 06.11.2019

6 listopada na nasze zaproszenie przybył kolejny interesujący absolwent szkoły w Bruku- Patryk Mikułowski. Wielu naszych byłych uczniów jako swoją drogę życiową wybrało służbę w wojsku, kilku z narażeniem życia uczestniczyło w międzynarodowych misjach wojskowych podobnie jak Patryk i jego bracia. Najstarszy z braci- Piotr zginął podczas misji w Macedonii.

Pan Patryk, który służy w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej, najpierw był snajperem a potem zaczął pracować z psami szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych. Gość opowiedział nam o pracy na misjach, o warunkach życia w bazach wojskowych i o trudach życia mieszkańców Iraku i Afganistanu, gdzie służył. Swoje relacje bogato ilustrował zdjęciami i filmami wykonanymi podczas pobytu w tych krajach. Uczniom zwrócił uwagę, by docenili możliwość życia w dostatku i dostępu do nauki, której tak wiele dzieci i dorosłych na świecie jest pozbawionych. Dla naszych dzieci (nawet tych, które nie pałają miłością do nauki!) niepojęte było, ze wielu mieszkańców Iraku i Afganistanu nie potrafi pisać ani czytać. Część spotkania poświęcona była zasadom postępowania w przypadku znalezienia niewybuchów lub innych materiałów wybuchowych.

Nasz absolwent nie przyjechał z Warszawy, gdzie obecnie mieszka sam. Przywiózł ze sobą 9- miesięcznego owczarka belgijskiego malinois o imieniu Kobra, którego aktualnie szkoli do wykrywania materiałów wybuchowych. Zajmuje się tym w firmie EOD TECH. Pies, choć jeszcze młody i dopiero przechodzi szkolenie, ujął wszystkich swoją ciekawością otoczenia, posłuszeństwem i… łakomstwem na psie przysmaczki. Oczywiście pod koniec wizyty miłego gościa, pytań dotyczących psa było nie mniej, niż tych o służbę wojskową. Spotkanie było bardzo interesujące. Dziękujemy za przybycie, za ciekawe informacje i mamy nadzieję, ze spotkanie będzie także dla pana Patryka kolejnym miłym wspomnieniem z naszej podstawówki.

Spotkanie z Absolwentem

Utworzono dnia 06.11.2019, 18:38