Szkoła Podstawowa w Bruku

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 01.09.2020

Rok szkolny 2020/2021 zaczął się nietypowo. Oprócz przemówienia p. dyrektor Dominiki Kulik i p. burmistrz Jolanty Szewczun,  pierwszy apel oraz spotkania z wychowawcami zdominowały ważne informacje o zasadach bezpieczeństwa w dobie pandemii. Uczniowie zostali zapoznani z procedurami postępowania w zaistniałych warunkach i od chwili przybycia do szkoły zobligowani do ich przestrzegania. Choć dla dzieci, zwłaszcza młodszych nie będzie to łatwe, dbałość o bezpieczeństwo wymaga dużej odpowiedzialności zarówno pracowników, jak i samych uczniów. Najważniejsze jednak, że mogą uczyć się w swojej szkole wśród swoich rówieśników.

Także niestandardową sytuacją było rozdanie w klasach świadectw, gdyż tylko trzecia i ósma klasa uroczyście żegnała się ze swoimi wychowawcami. Z tego powodu, pragniemy teraz pogratulować wszystkim uczniom, którzy na koniec ubiegłego roku szkolnego osiągnęli wysokie wyniki w nauce. W klasie I najlepszą uczennicą została Antonina Komorowska a wyróżnienie otrzymali: Hubert Sawicki, Wojciech Pluta, Wiktor Kalinowski, Maksymilian Cierlicki, Kacper Trzaska oraz Mikołaj Besaraba. Najlepsi w klasie II: Szymon Mackiewicz, Błażej Huderewicz, Kajetan Besaraba, Lena Chwesiuk i Feliks Klemarczyk. W klasie III:  Kacper Rawa, Julek Skowroński i Igor Chwesiuk.  Klasa V  osiągnęła najwyższą średnią ocen spośród klas IV–VIII -  4,47 i aż siedmioro jej uczniów zapracowało na świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen co najmniej 4,75): Lena Kulik, Nikodem Szczepański, Martyna Brzezińska,  Oliwia Zambrzycka, Julia Grabowska, Seweryn Ropiński, Krzysztof Łomiak. Takie same świadectwa z biało- czerwonym paskiem otrzymali: Nikola Kolasa, Amelia Langowska, Hubert Tomczak i Agata Pietrzak z klasy VI oraz Antonina Klemarczyk (najlepszy wynik w szkole!) i Gabriela Tomczak z klasy VII. W klasie ósmej lepsze wyniki od pozostałych uczniów osiągnęli Kamil Mątecki i Julia Tomczak. Nagrodzono także zwyciężczynię całorocznego konkursu: „Czytamy, czytamy…” Julię Grabowską z klasy V oraz Nikolę Kolasę z klasy VI, która zdobyła tytuł Sportowca Roku 2019/2020.

Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do kolejnej klasy. Ufamy, że zaistniałe trudności nie przeszkodzą młodym ludziom sięgać po nową wiedzę, dzięki której w przyszłości spełnią swoje marzenia.

Wrzesień 2020