II Turniej Profilaktyczny o puchar burmistrza Dzierzgonia

Utworzono dnia 02.10.2019

Gminny Zespól Interdyscyplinarny razem z innymi instytucjami drugiego października zaprosił wszystkie szkoły w gminie, oraz podopiecznych warsztatów zajęciowych dla osób niepełnosprawnych w Dzierzgoniu do udziału w II Turnieju Profilaktycznym o puchar burmistrza Dzierzgonia. Spod Urzędu Miejskiego wyruszył niebieski (jak pomocowa Niebieska Linia lub Niebieska Karta) korowód z transparentami potępiającymi przemoc i nałogi, w którym wzięły udział także zaopatrzone w hałaśliwe instrumenty przedszkolaki i młodsi uczniowie. Po przejściu do hali sportowej na ulicy Krzywej, starsi uczniowie z gminnych szkół oraz drużyna z Malborka rozegrali mecze o puchar pani burmistrz Jolanty Szewczun, która otworzyła imprezę. Zagrali także nauczyciele przeciwko uczniom z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Między rozgrywkami wiele mówiono o zagrożeniach i zapobieganiu im. Głos zabierały osoby jak najbardziej kompetentne, bo świadczące pomoc  w przypadkach  zagrożeń ze strony używek, Internetu, niebezpiecznych osób. Przedstawicielki Opieki Społecznej, policjanci, pracownice MONAR-u prowadzili pogadanki, krótkie warsztaty i pokazy pracy policyjnego psa szkolonego do szukania narkotyków. Uczniowie prezentowali hasła profilaktyczne, za które otrzymali nagrody. Uczestnikom zapewniono także atrakcje w postaci popcornu, foto-budki czy kawiarenki. Nasi piłkarze grali świetnie nie ustępując w walce w większości starszym kolegom i do szkoły przywieźli puchar za zdobycie III miejsca w rozgrywkach. Gratulujemy wszystkim organizatorom przedsięwzięcia, które dostarczyło jego uczestnikom ważnej i potrzebnej wiedzy i wiele sportowych emocji.

II Turniej Profilaktyczny o puchar burmistrza Dzierzgonia

Utworzono dnia 02.10.2019, 21:53