Dzień Niepodległości

Utworzono dnia 10.11.2018

Stulecie Odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem przygotowanym pod czujnym okiem p. O. Sołdaczuk oraz p. W. Żuchowskiej. W słowno- muzycznym występie uczniów z klas IV, V i VI usłyszeliśmy o walce o niepodległość, o  trudnej historii naszej Ojczyzny, o bohaterach, bez których nie byłoby wolnego kraju… Patriotyczne pieśni śpiewane przez klasę IV i V podchwytywali także pracownicy i pozostali uczniowie. Uroczyste stroje, kotyliony w narodowych barwach, dekoracje a nade wszystko obecność NASZEGO SZTANDARU jeszcze bardziej podkreśliły doniosłość tak ważnego dla wszystkich Polaków święta.

Po występie przyszedł czas na rozstrzygnięcie wielu konkursów zorganizowanych w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA. Przyznano nagrody w konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna” przeprowadzonym przez p. Olgę Sołdaczuk. W kategorii klas I-II nagrodę otrzymała Maja Jasieniecka z klasy II. W klasach starszych Julia Tomczak (VII) i Julia Grabowska (IV) otrzymały wyróżnienia, III miejsce zajęła Blanka Mackiewicz (V), II miejsce - Łukasz Jasieniecki (VI), I miejsce - Amelia Langowska (V).

P. Ewa Antonowicz na lekcjach historii przeprowadziła Quiz wiedzy patriotycznej, w którym najlepszy wynik osiągnęli uczniowie klasy VIII - Jakub Zaporowicz (24p.) i Paulina Gałucha (23p.). W kolejnych klasach najwięcej o narodowowyzwoleńczej historii kraju wiedzieli: VII - Kamil Mątecki, VI - Antosia Klemarczyk, V - Hubert Tomczak, IV - Julia Grabowska.

Pod okiem p. Ryszarda Karabina rozegrane zostały konkurencje sportowe wśród uczniów klasy czwartej i piątej pod hasłem: Zawody biało czerwonych. Potyczki te pozwoliły wyłonić najlepszych sportowców, w klasie IV został nim Seweryn Ropiński a w klasie V - Gabryś Mackiewicz.

P. Olga Sołdaczuk przyznała wyróżnienia za plakaty wykonane z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Otrzymali je: Antosia Klemarczyk, Kamila Gałucha i Gabrysia Tomczak z klasy VI, Michał Skurtys, Nikola Kolasa, Amelia Langowska, Krystian Gałucha z klasy V i także z klasy V - Staś Sakwiński - szczególne wyróżnienie.

Uroczystość szkolna zakończyła się przed budynkiem, gdzie tuż obok ogródka (zaułek dla pszczółek) zasadziliśmy nasze Drzewo Niepodległości. P. Halina Jankowska Wójcik zadbała o jego odpowiedni  na tę okazję wygląd. Drzewo będzie nam przypominać, że wywalczoną przez naszych przodków wolność trzeba pielęgnować, by wzrastała i umacniała się.

Po uroczystościach szkolnych wzięliśmy udział w Narodowym Śpiewaniu Hymnu pod Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu, patrz: https://www.facebook.com/Dzierzgon/

Utworzono dnia 09.11.2018, 17:51