Akademia Przyjaciół Pszczół

Utworzono dnia 25.06.2018

Z końcem roku szkolnego chcemy podsumować udział grupy dzieci z naszej szkoły pod nazwą „Brzęczące pszczoły” w ogólnopolskim projekcie przyrodniczym: Akademia Przyjaciół Pszczół. Celem programu było podniesienie świadomości uczniów i środowiska lokalnego na temat, jaką doniosłą rolę w naszym życiu pełnią pszczoły i w jaki sposób możemy je chronić.  W ramach konkursu uczniowie (w większości czwartoklasiści) na platformie app wykonywali zadania, które dokumentowali, rozwiązywali łamigłówki, polowali z aparatem na zapylacze i rośliny miododajne, poszerzali swoją wiedzę na temat gatunków pszczół, naturalnych sposobów uprawy i pielęgnacji roślin... itp. Były też zadania trudniejsze, dla całej grupy lub zespołów, m.in. przygotowanie „zaułka dla pszczółek” (ogródka z domkiem dla zapylaczy, z roślinami miododajnymi); happening w obronie pszczół, podczas którego dzieci wyjaśniały mieszkańcom naszej wsi dlaczego i jak należy pomagać pszczołom; artykuł, który napisaliśmy do Informatora Dzierzgońskiego; gazetki, plakaty i pogadanki dla uczniów, pracowników Urzędu Miejskiego, sklepu z nasionami; zorganizowanie posiłku z produktów, które zawdzięczamy zapylaczom; prześledzenie cyklu produkcyjnego np. spodni lub ketchupu z zaznaczeniem roli pszczół.

W wielu zadaniach pomagali nam okoliczni mieszkańcy, którzy widząc celowość akcji, nawieźli ziemi do urządzenia ogródka, wykonali ogrodzenie, domek dla pszczół, napis wycięty w desce, zaopatrzyli nas w nasiona i sadzonki miododajnych roślin. Wszystkim Pomocnikom Pszczół serdecznie dziękujemy za udzielone nam wsparcie.

Na podstawie uzyskanych za zadania punktów, uplasowaliśmy się na 19 miejscu wśród uczestników projektu, za co otrzymaliśmy nagrody dla szkoły i pięciu najaktywniejszych w programie uczniów.

Akademia Przyjaciół Pszczół

Utworzono dnia 25.06.2018, 20:42