13.09.2019 r. - Narodowe Czytanie, Sprzątanie Świata.

Utworzono dnia 14.09.2019

Lena Kulik z klasy V oraz Krystian Gałucha z VI pod okiem p. Sebastiana Cierlickiego reprezentowali szkołę w Bruku w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Na zorganizowanym w Dzierzgoniu przez Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek spotkaniu, przedstawiciele lokalnych placówek oświatowych czytali fragmenty zaproponowanych przez parę prezydencką polskich nowel. W ten sposób połączono ideę krzewienia patriotyzmu z promocją czytelnictwa.

Troskę o piękno naszej planety 13 września zaakcentowaliśmy wspólnym sprzątaniem najbliższej okolicy. Zależy nam na pięknym, czystym środowisku, jednak zdajemy sobie sprawę, że jednorazowa akcja nie odniesie spektakularnych efektów. Właśnie dlatego w naszej szkole od początku roku szkolnego odpowiedzialnie segregujemy śmieci. Bardzo pomocne okazały się nowe dobrze oznaczone pojemniki, które stanęły na szkolnych korytarzach. Dzięki temu uczymy się nie tylko w teorii, w jaki sposób być z ekologią za pan brat na co dzień.

GALERIE:

Narodowe Czytanie 2019