10.10.2019 - Żywa lekcja historii

Utworzono dnia 10.10.2019

Historia naszego kraju jest bardzo ciekawa, ale też obszerna wiedza o niej niełatwa do opanowania (z wypowiedzi uczniów). Wielka korzyść płynie zatem z Bractwa Rycerskiego Kerin z Tczewa, które zapraszamy co roku do naszej szkoły na Żywe Lekcje Historii. Tym razem rycerze nie przybyli w zbrojach, bowiem z racji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej  spotkanie dotyczyło tego właśnie tematu. Po wstępie dotyczącym odzyskania niepodległości, prowadzący opowiadał w bardzo ciekawy sposób o przyczynach wybuchu II Wojny Światowej i jej przebiegu. Mówił o wszystkich represjach, jakich doświadczył nasz naród ze strony Niemiec i Rosji, o bohaterstwie polskich żołnierzy i ludności cywilnej broniącej kraju, o walkach Polaków na wszystkich frontach w siłach wojsk alianckich. Wiele miejsca poświęcił działaniom młodzieży z Szarych Szeregów.  Wykład urozmaicony był pokazem, w którym licznie uczestniczyli uczniowie. Wykorzystane podczas prezentacji mundury i inne rekwizyty, w bardzo obrazowy sposób oddziaływały na wyobraźnię uczniów, podobnie, jak krótkie słuchowisko przedstawiające wybuch wojny. Starsi uczniowie wykazali się wiedzą na temat wojennych faktów a wiele informacji utrwalili sobie w przystępny sposób. Młodsi czegoś nowego się nauczyli. Wszyscy czujemy wdzięczność naszym przodkom, którzy przysłużyli się Ojczyźnie i nam, którzy możemy żyć w wolnym, pięknym kraju. Rycerzom dziękujemy za wartościowe spotkanie z rodzimą historią.

10.10.2019 - Żywa lekcja historii

Utworzono dnia 10.10.2019, 20:52

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.