Wrzesień 2014

Utworzono dnia 20.09.2014

1. września

Gdybyśmy wiedzieli, jakie zmiany czekają na nas w szkole, pewnie dużo wcześniej wrócilibyśmy z wakacji. Generalny remont przeszła łazienka chłopców; nowe kafelki na ścianach, nowe zlewy, krany, toalety. Aż przyjemnie popatrzeć. Na pewno ucieszą uczniów nowe krzesła do komputerów, a nauczycieli-nowe biurka. Dziękujemy za nie pani Prezes Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu i panu Grzegorzowi Roszkowskiemu. Słowa wdzięczności należą się również panu Włodzimierzowi Zdunkowi, który podarował szkole nowe szafki na ubrania i buty. Podziękowania należą się również panu Zbyszkowi Wójcikowi za ułożenie kafelków na dolnym korytarzu.

Nowy rok szkolny zaczęliśmy tradycyjnie od Mszy Świętej w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Potem był uroczysty apel i spotkania z wychowawcami.

5. września

V Turniej Orlika o Puchar Donalda Tuska – eliminacje gminne w Dzierzgoniu. Zaczęliśmy od sukcesów. W kategorii dziewcząt 12-13 lat – pierwsze miejsce, w kategorii chłopców 12-13 lat drugie miejsce. Brawo!

8. września

Ruszyło dożywianie! Wszyscy chętni mogą od dzisiaj zjeść talerz ciepłej, smacznej zupy z kromką chleba. To bardzo ważne, zwłaszcza dla tych, którzy przyjeżdżają do szkoły o siódmej rano, a wracają do domu około 15.00. W tej chwili z obiadów korzysta 51 uczniów.

13 września

II Gminny Bieg Na Orientację. Wzięło w nim udział 12 uczniów z naszej szkoły. Troje znalazło się na podium: Edyta Bober, Filip Pawłowski, Kacper Skurtys. Serdecznie gratulujemy.

15.września

V Turniej Orlika o Puchar Donalda Tuska – eliminacje gminne. Kategoria dziewcząt 10-11 lat drugie miejsce, kategoria chłopców 10-11 lat – również drugie miejsce. Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy się rozkręcimy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i panu Sebastianowi Cierlickiemu.

19.września

Podczas zajęć „Technika w najbliższym otoczeniu” uczniowie klasy VI, pod czujnym okiem pani Magdy Komorowskiej, wcielili się w role architektów i zaprojektowali makiety Bruku. Ale był to Bruk niezwykły, powstały z marzeń i wyobraźni. Dobrze się bawiąc w mgnieniu oka z brystolu, pudełek od zapałek, bibuły i plasteliny stworzyli miejsce, w którym każdy chciałby mieszkać. Uczniowie zadbali o potrzeby wszystkich mieszkańców „budując” nie tylko Biedronkę, ale i szpital, plac zabaw oraz basen. Obiecali jednocześnie, że gdy dorosną, postarają się, aby Bruk zamienił w takie właśnie miejsce. Nam pozostaje czekać.

Tego samego dnia, po krótkim apelu, w ramach akcji Sprzątanie Świata, wszyscy uczniowie i nauczyciele ruszyli zbierać śmieci. I jak co roku, nasuwa się refleksja, że zawsze mamy ich pod dostatkiem. Ciekawe, czy kiedyś uczniowie wrócą z pustymi workami?

20 września

Dzień pieczonego ziemniaka

Co można robić w dniu wolnym od szkolnych zajęć, gdy dopisze wspaniała słoneczna pogoda? Wychowawczynie klasy IV, V i VI, panie: Olga Sołdaczuk, Ewa Antonowicz i Halina Jankowska- Wójcik spotkały się w sobotę 20 września  ze swoimi wychowankami, by spędzić z nimi trochę czasu nie tylko na lekcjach, ale także poza szkołą. Na odnowionym w tym roku terenie rekreacyjnym w Bruku, o wyznaczonej porze pojawili się wszyscy zainteresowani z zapasem ziemniaków i kiełbasy. Dzięki współpracy z rodzicami, oprócz miejscowych, nie zabrakło też dzieci z Żuławki, Budzisza i Jeziorna. W oczekiwaniu na grillowaną kiełbaskę, dzieci podzielone na drużyny rozpoczęły ziemniaczane zawody. Był slalom między ziemniakami i wyścigi z ziemniakami na łyżkach, skakanie przez ziemniaki, robienie ziemniaczanych stempli i prac plastycznych przy ich pomocy. Dużo inwencji wykazały dzieci podczas wykonywania kartoflanej rzeźby. Radosna zabawa i zapach pieczonej kiełbasy zwabiły na boisko młodsze dzieci, jak i starszych absolwentów naszej szkoły. Zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy i drużyny  wzmocnione nowymi zawodnikami (od pierwszaków do maturzystów) rozegrały mecz piłki nożnej. Po meczu i kolejnej równie wyczerpującej zabawie (z tańcem i śpiewem) odbyła się degustacja chrupiących, upieczonych na grillu według pomysłu pani Eli Sobocińskiej ziemniaczanych talarków. Aktywnie spędzony dzień dostarczył dzieciom i nauczycielom wiele wrażeń i radości. Czas do przyjazdu rodziców, którzy przybyli zabrać swoje pociechy minął nadspodziewanie szybko. Do domów wszyscy wracali trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni oczekując, że takich dni może będzie więcej..

Wszystkim Uczniom, Ich Rodzicom i Pracownikom szkół z naszej gminy życzymy wiele radości w nowym roku szkolnym.

Wiesława Synak

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.