Marzec 2014

Utworzono dnia 23.03.2014

8 marca

Wiosnę rozpoczęliśmy na sportowo. Tradycyjnie już, panie I. Czertowicz, M. Chrześcijańska i A. Roszkowska zorganizowały wyjazd na lodowisko do Elbląga. Jak widać na zdjęciu zabawa była doskonała.

12 marca

W dwóch grupach wiekowych, klasy I-III i IV-VI, odbyły się warsztaty na temat cyberprzemocy. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu , jak bronić się przed groźnymi i niechcianymi treściami.

Tego samego dnia uczniowie klasy VI wraz z rodzicami, babciami, rodzeństwem rozwiązywali zadania z zeszłorocznego sprawdzianu. Ta „zabawa” to rodzaj próby przed kwietniowym testem, ale też zachęta dla rodziców, by częściej razem z dziećmi odrabiali lekcje i pomagali im w nauce, by przypomnieli sobie to, czego od Nich wymagano w szkole podstawowej. Trzeba przyznać, że obie strony bardzo mocno zaangażowały się we wspólną pracę. Jej rezultaty przeszły nasze oczekiwania; najlepiej spisali się Sebastian Haber ,Kacper Obarowski  i Wojtek Czarnecki z ojcami oraz Kajetan Kleina z siostrą Kasią. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę i rzetelną pracę. Szkoda , że nie możemy zaprosić Państwa do szkoły 1 kwietnia.

Skoro jesteśmy przy sprawdzianie; znamy już wyniki próbnego organizowanego przez wydawnictwo OPERON. Średnia naszej szkoły wyniosła 20 punktów, dla porównania w kraju i województwie 21 na 40 możliwych do zdobycia. Wynik uznajemy za zadowalający, zwłaszcza, że obecna klasa VI jest dość szczególna – 2 dziewczynki i 13, nie zawsze chętnie

uczących się chłopców. Najlepszy okazał się Krzysiek Rybicki – 33 pkt.

15 marca

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ Złote Usta” naszą szkołę w Sztumie reprezentowały: Gabrysia Tomczak i Antosia Klemarczyk z kl. I, wychowawczyni –pani Maria Chrześcijańska, Ada Skrzeczkowska i Ewelina Klemarczyk z kl. III wychowawczyni-pani Agnieszka Roszkowska. Dziewczynki, mimo licznej konkurencji, zaprezentowały się bardzo dobrze i tak Antosia zajęła II miejsce, jej siostra Emilka III, a Gabrysia i Ada otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy recytatorkom i paniom wychowawczyniom.

20 marca

Odwiedził naszą szkołę przedstawiciel KRUS-u z Gdańska, by zachęcić dzieci do udziału w konkursie plastycznym „ Nie podchodź zuchu do maszyn w ruchu”. Przy okazji mogliśmy obejrzeć film o różnych zagrożeniach „czyhających” na człowieka w gospodarstwach rolnych i podczas prac polowych.

21 marca

W ten piękny słoneczny dzień wybraliśmy się na długi spacer w dość nietypowym towarzystwie. Zabraliśmy ze sobą Marzannę, by wreszcie pożegnać zimę. Nie byliśmy dla niej zbyt surowi, bo trzeba przyznać, że w tym roku bardzo nam nie dokuczyła.

23 marca

W Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej spisały się obie drużyny. I chłopcy i dziewczęta zajęli II miejsce. Im i panu Sebastianowi gratulujemy.