Maj 2014

Utworzono dnia 28.05.2014

9 maja

W Dzierzgoniu odbył się festyn z okazji Dnia Europy i 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jak co roku, każda ze szkół miała przedstawić prezentację jednego z krajów członkowskich. Tym razem wybraliśmy Słowację. Zespół wokalny przygotowany przez panią Olę Sołdaczuk, w składzie: Ola Link, Marika Pawłowska, Adam Sołdaczuk, Kajetan Kleina i Piotrek Kędzior, brawurowo wykonał ludową piosenkę słowacką „Tancuj, tancuj..”  Natomiast na stoisku przygotowanym pod opieką pani Eli Sobocińskiej, można było zobaczyć prace plastyczne, które budziły zainteresowanie i uznanie uczestników festynu. Ponadto Marika Pawłowska i Ola Link udzieliły(poważnego i pierwszego w swoim życiu) wywiadu dla TV Regionalna , w którym mówiły o korzyściach płynących z przynależności do UE. Mimo złej pogody wszyscy się świetnie bawili.

16 maja

Podczas Dnia Papieskiego zorganizowanego przez „nasze” gimnazjum odbył się tradycyjny bieg papieski. Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Mariusz Pomarański zajął II miejsce w kategorii chłopców ze szkół podstawowych.

Również tego dnia, w Waplewie, uczniowie klas I-III wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Czytelniczym „ Z Kownacką w świat”

Naszą szkołę reprezentowały: Gabrysia Tomczak kl I, Kinga Kruszyńska kl. II i Emilia Klemarczyk kl. III. Dzieci musiały wykazać się znajomością lektur Marii Kownackiej, ulepić Plastusia i ułożyć imiona bohaterów z rozsypanek literowych. Później uczestnicy odpowiadali na pytania związane z lekturą i występowali w przygotowanych wcześniej scenkach dramatycznych. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Dziewczynki otrzymały dyplomy i książkowe nagrody. Dobrze się też bawiły i nawiązały znajomość z rówieśnikami z różnych szkół z naszego powiatu. Dziękujemy pani Oli Sołdaczuk za opiekę nad uczennicami.

17 maja

W Sztumie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka – królową nauk”. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy wygrali eliminacje szkolne. Z Bruku pojechali: Aleks Fliszek kl. I, Kamil Mątecki kl. II, Paulina Gałucha kl. III. Uczniowie pisali godzinny test rozwiązując, stosowne do wieku, zadania matematyczne. Czekając na wyniki korzystali ze słodkiego poczęstunku i bawili się z dziećmi z innych szkół. Kamil Mątecki zdobył II miejsce w kategorii uczniów klas II. Aleks i Paulina otrzymali wyróżnienia. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Opiekunem naszej grupy była pani Iwona Czertowicz.

Dziękujemy za wspaniałą imprezę..

20 maja

Nasi trzecioklasiści pisali ogólnopolski test sprawdzający ich umiejętności matematyczne, tradycyjnie zorganizowany przez OBUT. Wyniki poznamy w połowie czerwca.

30 maja

Otrzymaliśmy wyniki sprawdzianu uczniów klasy VI i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Średnia punktów w powiecie sztumskim – 24,26, w gminie Dzierzgoń – 24,38. Natomiast nasi uczniowie uzyskali 25 pkt. Najlepiej napisali: Wojtek Czarnecki, Krzysiek Rybicki i Bartek Górczynski.

Dożywianie w szkole w Bruku

Od września 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bruku będą mieli możliwość zjedzenia gorącego posiłku w szkole. Najkorzystniejszą ofertę na dożywianie przedstawiła firma cateringowa państwa Sadowskich z miejscowości Dobry, zaopatrująca między innymi wszystkie szkoły w gminie Rychliki. Około 50 uczniów wyraziło chęć korzystania z obiadów, znaczna część będzie finansowana przez MOPS w Dzierzgoniu.

Dominika Kulik

VI Gminna Impreza Profilaktyczna

Pani Ela Sobocińska jako członek Zespołu Interdyscyplinarnego podjęła się przygotowania przedstawienia na VI Gminną Imprezę Profilaktyczną. Z uwagi na osoby grające w przedstawieniu (role dla 3-pokoleniowej rodziny) zaprosiła do współpracy nie tylko młodzież, ale i dorosłych mieszkańców naszej wsi. Panie ze Stowarzyszenia Razem dla Bruku podjęły wyzwanie i z młodszymi aktorami stworzyły świetnie pracującą trupę. Wynikiem tej współpracy był udany występ naszych aktorów w auli Zespołu Szkół w Dzierzgoniu 21 maja. W przedstawieniu Zanim będzie za późno wystąpili: panie. B. Skoczyńska i W. Mackiewicz, gimnazjaliści: W. Siecińska i K. Link oraz E. Bober, M. Pawłowska, A. Skrzeczkowska z Bruku i pani Ela Sobocińska- reżyser, scenograf i dźwiękowiec. Dziękujemy wszystkim za miłą i owocną współpracę.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.