Listopad 2014

Z kroniki szkolnej w Bruku – październik- listopad 2014

.

Sport

2. 10. – półfinał wojewódzki piłki nożnej dziewcząt V Turnieju Orlika o Puchar premiera Donalda Tuska w Piasecznie. Nasza drużyna w składzie:

Wiktoria Mazurek
Justyna Liczbik
Aleksandra Link
Magdalena Skurtys
Julia Jasieniecka
Hanna Pancer
Edyta Bober
Marika Pawłowska
Paulina Łomiak

zajęła drugie miejsce.

29.10. – Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Wiejskich w Sztumie. Reprezentowali naszą szkołę i zajęli czwarte miejsce:

Wojciech Bober
Wiktoria Mazurek
Bartosz Czyżo
Michał Dordzik
Filip Pawłowski
Szymon Górczyński

3.11 – Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w Dzierzgoniu. Obu naszym drużynom i opiekunowi należą się serdeczne gratulacje. Dziewczęta:

·        Wiktoria Mazurek

·        Aleksandra Link

·        Magda Skurtys

·        Julia Jasieniecka

·        Hanna Pancer

·        Justyna Liczbik

zajęły I miejsce

Chłopcy:

Wojciech Bober
Bartosz Czyżo
Michał Dordzik
Filip Pawłowski
Szymon Górczyński
Patryk Pancer

przyjechali ze srebrnym medalem

13.11 – podczas turnieju tenisowego w Dzierzgoniu Wiktoria Mazurek i Wojtek Bober zajęli II miejsce. Serdeczne gratulacje.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Najważniejszą częścią uroczystego apelu było Ślubowanie dziewcząt i chłopców z klasy I i pasowanie Ich na uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor uroczyście przyjęła siedemnaścioro pierwszaków do grona naszej małej społeczności. Życzymy najmłodszym kolegom sześciu lat szczęścia i radości ze wspólnego poznawania świata, zdobywania wiedzy i nabywania wielu różnych umiejętności. Uroczystość uświetnił swoim przybyciem burmistrz Dzierzgonia, pan Kazimierz Szewczun oraz emerytowani pracownicy szkoły. Po apelu tradycyjnie czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Święto Niepodległości

7 listopada, w piątek, uroczyście obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu, uczniowie

klasy IV, przygotowani przez panie: Olgę Sołdaczuk i Elę Sobocińską  przedstawili program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki patriotyczne. O piękny i nastrojowy wystrój zadbała pani Ela Sobocińska. Program tak się spodobał, że zostanie powtórzony podczas wywiadówki.

Inne ważne wydarzenia

6.10 – awaria sieci centralnego ogrzewania. Zalane zostały-pokój nauczycielski, kancelaria i gabinet dyrektora szkoły,  dwa ostanie pomieszczenia bardzo poważnie. Uszkodzeniu uległa również instalacja elektryczna. Szkody są znaczne, remont będzie więc dosyć kosztowny.

13.10 – rozpoczęła się ewaluacja zewnętrzna szkoły. Ewaluatorzy z gdańskiego kuratorium sprawdzali stopień realizacji następujących wymagań:

Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej
Szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji
Szkoła, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu

Ewaluatorzy uznali, że spełniamy wszystkie wymagania na literę B; skala jest pięciostopniowa – A to najwyższa ocena, E- najniższa. Jesteśmy z tak wysokiej noty niezwykle zadowoleni.

7.11 – przystąpiliśmy do konkursu „Oszczędna Świnka”. Warunkiem udziału było zrobienie świnki-skarbonki z materiałów recyklingowych i wysłanie jej zdjęcia do organizatora, którym jest SGB-Bank S.A. Zwycięzcę wybiorą internauci, a wyniki poznamy w grudniu. Trzymamy kciuki za naszą świnkę.

17.11 – w konkursie plastycznym „ Z Katarzyną na zakupy”, organizowanym przez DOK, dwie nasze uczennice: Róża Besaraba i Magda Skurtys otrzymały wyróżnienia. Może Ich rysunek znajdzie się na którejś z „dzierzgońskich” torebek. Gratulujemy sukcesu!

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.