Kwiecień 2014

Utworzono dnia 15.04.2014

28 marca

Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Wojtek Bober, Patryk Pancer i opiekun, pani Ewa Antonowicz, wzięła udział w IX Powiatowym Konkursie Mitologicznym w Sztumie. W tym roku konkurencja była niezwykle silna, bowiem akces zgłosiło aż 10 drużyn. Zadania były ciekawe, i niektóre sprawiły naszym uczniom trochę kłopotów. Podczas konkursu należało przedstawić scenkę dramatyczną, pracować ze słownikami, rozszyfrować skojarzenia i wykazać się też sprawnością fizyczną. Dziękujemy za miłą atmosferę i smaczny poczęstunek.

1 kwietnia

Chociaż data raczej żartobliwa, to dzień zupełnie poważny. W dwóch komisjach, 15 naszych uczniów pisało swój pierwszy, poważny egzamin. Był podobny do poprzednich, ale dla Nich zupełnie nowy. Jak co roku należało rozwiązać 20 zadań otwartych i 5 zamkniętych z języka polskiego i matematyki. Szkoda, że na wyniki trzeba czekać do 22 maja. To ostatni już sprawdzian w tej formule. Za rok nasi uczniowie będą pisać trzy testy: z języka polskiego i historii, z matematyki i przyrody oraz z języka angielskiego.

11 kwietnia

W salach Sztumskiego Centrum Kultury miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach”

Naszą szkołę reprezentowała Małgosia Tomaszewska . Jej i pani Agnieszce Roszkowskiej serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

15 kwietnia

W naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak na dobrych gospodarzy przystało zadowoliliśmy się drugim miejscem. Po zaciętej walce I zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu w składzie : Martyna Przybysz, Anna Lipska,

Marian Kuciński, Jan Tarraro, a trzecie uczniowie ze szkoły w Bągarcie; Natalia Nazarewicz, Paweł Dus, Maciej Wiśniewski. Nas reprezentowali: Wojciech Bober, Kacper Obarowski, Sebastian Haber. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pokaz umiejętności „rowerowych” i doskonałe przygotowanie do turnieju.

30 kwietnia.

Już na kilka dni przed uroczystym apelem dzieci udekorowały szkołę biało-czerwonymi kotylionami i flagami. Pod okiem wychowawców zrobiły też gazetki związane z rocznicą Konstytucji 3 Maja i kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII. Odśpiewaniem hymnu i wprowadzeniem pocztu flagowego  rozpoczął się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy III i panią Agnieszkę Roszkowską. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Staramy się w tym dniu powiedzieć naszym uczniom, że miłość do Ojczyzny, praca dla Niej, to nie tylko obowiązek, ale i przywilej , że dla wolności kraju miliony Polaków oddało swoje życie.

Wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w pracach porządkowych wokół szkoły serdecznie dziękujemy.

Wiesława Synak

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.